REZYDENCJA DZIELNA 52 - DOM OPIEKI PREMIUM W WARSZAWIE

Dom opieki Rezydencja DZIELNA 52 to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, gdzie nastąpiło połączenie komfortu hotelowego i bezpieczeństwa medycznego z dbałością o zachowanie intymności, prywatności i swobody mieszkańców. To miejsce, w którym bezpieczeństwo oraz niezależność są priorytetem. 

Projekt obejmował przebudowę budynku istniejącego, funkcjonującego jako obiekt biurowy. Obiekt zbudowany na początku lat 70-tych XX wieku jest budynkiem wysokim,  posiada 10 kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną. Po gruntownej przebudowie  pełni funkcję budynku zamieszkania zbiorowego z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

W budynku zaplanowano sto siedem jednoosobowych pokoi łóżkowych dla pensjonariuszy z indywidualnymi łazienkami. W piwnicy budynku rozmieszczono pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. Na parterze  zlokalizowano przestronny hol  z dużymi  przeszkleniami i widokiem na sąsiadujący park. W centralnej części  zaplanowano recepcję. Hol z ogólnodostępną herbaciarnią pełni funkcję poczekalni i miejsca spotkań z rodziną. Przewidziano również kącik zabaw dla wnuków pensjonariuszy.  Na części kondygnacji zaplanowano pomieszczenia  administracyjne. Na 1 piętrze, z widokiem na park, zlokalizowano wspólną przestrzeń wypoczynku i dużą jadalnię, obsługiwaną przez nowocześnie wyposażoną kuchnię. Z holu prowadzą wejścia do pomieszczeń użytkowych – sali rehabilitacji,  pomieszczenia terapii zajęciowej, fryzjera. Na piętrach od 2 do 8 znajdują się apartamenty pensjonariuszy, pokoje pobytu wspólnego i punkty nadzoru dla personelu. Wszystkie pokoje wyposażone zostały  w nowoczesny system komunikacji z personelem i bezprzewodowy dostęp do internetu. Łazienki przy pokojach posiadają niezbędne udogodnienia dla osób starszych m. in. poręcze i natryski dostępne z poziomu podłogi, tak aby dostęp do prysznica był komfortowy dla pensjonariuszy i ich opiekunów. Część Rezydencji przygotowana została z myślą o mieszkańcach niesamodzielnych. Drugie piętro dedykowane jest dla pensjonariuszy zależnych z chorobą alzheimera, a trzecie piętro dostosowane jest dla pensjonariuszy zależnych. Na tym piętrze zlokalizowano gabinet lekarski i  gabinety pielęgniarskie. Na ostatnim, 9 piętrze, zaprojektowano salę spotkań z barem oraz duży taras na dachu budynku,  z którego widać rozległą panoramę miasta.

Budynek zaprojektowano jako jednorodną bryłę o 11 kondygnacjach. Nowy podział funkcjonalny kondygnacji na apartamenty spowodował konieczność zmiany układu istniejących okien i całkowitą zmianę elewacji.  W ramach przebudowy wykonano termomodernizację  budynku. W zakresie projektu architektoniczno-budowlanego  przygotowaliśmy  również projekt wnętrz Rezydencji Dzielna.  Obejmował on projekty wykończenia ścian, posadzek, sufitów, oświetlenia, zabudowy meblowej, wyboru mebli oraz  doboru tkanin i obrazów.

Lokalizacja: ul. Dzielna 52, Warszawa

Inwestor/Klient: ORPEA Polska Sp. z o.o., ul. Prosta 69, Warszawa

Generalny Wykonawca: CFE Polska sp. z o.o.

Rok: 2022

www.rezydencja-dzielna.pl