KLINIKA STOMATOLOGICZNA KWIATEK

Klinika stomatologiczna Kwiatek zaprojektowana została w dzielnicy Górczyn miasta Poznania z myślą o stworzeniu miejsca oferującego holistyczne i interdyscyplinarne leczenie stomatologiczne. Ideą projektu było zaprojektowanie budynku który spełni potrzeby i oczekiwania dynamicznie rozwijającej się, jednej z największych klinik stomatologicznych w Polsce.

Program użytkowy trzykondygnacyjnego budynku rozłożony jest na powierzchni kilkuset m2 i inspirowany jest architekturą funkcjonalizmu. Dzięki dużym przeszkleniom strefy wejściowej obiekt zyskał nowoczesny charakter a przewieszony narożnik piętra dodaje bryle dynamizmu. Wycofana strefa wejścia zaprasza pacjentów do wnętrza, do otwartej strefy holu z rejestracją. Gabinety zaprojektowano na parterze i na piętrze z uwzględnieniem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Program centrum stomatologicznego obejmuje gabinety stomatologiczne w tym gabinet stomatologii dziecięcej, gabinet chirurgii stomatologicznej, pracownię RTG z tomografią CBCT oraz cyfrowe laboratorium protetyczne. 

Budynek został zaprojektowany z uwzględnieniem możliwości rozbudowy którą Inwestor sukcesywnie realizuje. Obecnie to nowoczesne centrum stomatologiczne z 14 stanowiskami i lider w świadczeniu wielospecjalistycznych usług stomatologicznych w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Lokalizacja: ul. Kordeckiego 22, Poznań

Inwestor/Klient: Joanna i Jakub Kwiatek

Rok: 2016

Wstecz